صفحه 1 از 4 123 ...
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 180

موضوع: یک زندگی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

6484
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

Exclamation یک زندگی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

برخلاف سلیقه های متفاوت در نحوه زندگی کردن اما با جمع بندی نظرات میخواهیم به یک زندگی خوب نسبتا مشترک برسیم لطفا نظراتتونو در مورد یک زندگی خوب بیان کنید
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

2. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مناظر در مورد یک زندگی مناسب چه ویژگی هایی دارد

از نظر من زندگی نسبتا خوب زمانی ایجاد میشه که بتونیم در لحظه لحظه زمانمون مدیریت کنیم واین مدیریت زمان هیچ محدودیتی براش وجود نداشته باشه وبتونیم زمانهای سپری شده زندگی وروزمون رو براساس اون چیزی که درسته برنامه ریزی کنیم مثلا در24ساعت چه زمانی رو برای تفریح ،کار،صله رحم،همسر،فرزند،خواب،استرا حت و.....قرار بدیم بنظر من مدیریت اینا نقش بسزایی در بوقوع پیوستن یک زندگی نسبتا خوب وسالم ایفا میکنه حالا سوال اینجاست شما چطوری این فاکتورها رو در زندگیتون پیاده ومدیریت میکنید؟
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

زندگی خوب یعنی زندگی که سرشار از ارامش باشه .

حالا ممکنه دیدگاه افراد در مورد ارامش یکسان نباشه .

یکی ارامش رو در پول دیگری در کار وسومی در تحصیل جستجو میکنه .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

5. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    زندگی خوب یعنی زندگی که سرشار از ارامش باشه .

حالا ممکنه دیدگاه افراد در مورد ارامش یکسان نباشه .

یکی ارامش رو در پول دیگری در کار وسومی در تحصیل جستجو میکنه .
    قطعا آرامش کلمه کلیدی هست اما ما بعنوان یک کسی که باید یک زندگی نسبتا خوب وسالمی رو ایجاد کنیم چطوری این آرامش واقعی نه تصنعی وکاذب رو بوجود بیاریم باید چکارکنیم؟
    امضای ایشان

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بنظرمن زندگی سالم یک بحث کاملا روانشناختی واجتماعی داره که باید هم از نظر روانشناختی هم از نظر محدودیت اجتماعی کار بشه اگه بشه این دو حوزه رو براش مسلط شد قطعا نتیجه اش زندگی بهتر وسالمتره
    امضای ایشان

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

زندگی خوب به نظر من خوب بودن نسبیه برای من یه چیزی خیلی خوبه ولی برای کس دیگه ای اون چیز وحشتناکه...
    به نظر من زندگی خوبه که توش خدا و عشق و علاقه باشه ... حالا می خواد پول داشته باشی یا نه تحصیلات داشته باشی یا نه .... هیچ چیزی جای عشق رو نمی گیره ....
    اگه خدا و عشق باشه به همه چی و همه جا می رسید و همیشه خوش هستید.

9. 3 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

برای هر کسی فرق داره ولی تو یه مورد مشترکه.....اونم شاذی که بین همه مشترکه....یکی با مهمونی رفتن شاده ..یکی با مسجدرفتن..مهم شادیه...اصلا نمیشه گفت قطعا یعنی اینطور

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    زندگی خوب به نظر من خوب بودن نسبیه برای من یه چیزی خیلی خوبه ولی برای کس دیگه ای اون چیز وحشتناکه...
    به نظر من زندگی خوبه که توش خدا و عشق و علاقه باشه ... حالا می خواد پول داشته باشی یا نه تحصیلات داشته باشی یا نه .... هیچ چیزی جای عشق رو نمی گیره ....
    اگه خدا و عشق باشه به همه چی و همه جا می رسید و همیشه خوش هستید.
    منظور من جدا از سلیقه وتعریف خوب بودن بیشتر جنبه سالم بودن وعلمی بودنشه
    امضای ایشان

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram1 نمایش پست ها
    برای هر کسی فرق داره ولی تو یه مورد مشترکه.....اونم شاذی که بین همه مشترکه....یکی با مهمونی رفتن شاده ..یکی با مسجدرفتن..مهم شادیه...اصلا نمیشه گفت قطعا یعنی اینطور
    درسته شاد بودن نشونه یک زندگی سالم میتونه باشه اما چه نوع شادی مهمه ؟یک شادی واقعی نه تصنعی آیا ما بعنوان یک انسان که خواستار تکامل وکمال یا زندگی سالم هستیم چقدر شادی هایی که در زندگی بوجود میاریم شالوده درستی داره؟
    امضای ایشان

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من خیلی کلی هست و از جنبه های مختلف میتونه مورد بررسی قرار بگیره. اجتماعی، فردی، شخصی، عمومی و ...
    نمیشه به راحتی یه نظر کلی داد
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20605
    تشکـر
    132
    تشکر شده 251 بار در 163 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    درسته شاد بودن نشونه یک زندگی سالم میتونه باشه اما چه نوع شادی مهمه ؟یک شادی واقعی نه تصنعی آیا ما بعنوان یک انسان که خواستار تکامل وکمال یا زندگی سالم هستیم چقدر شادی هایی که در زندگی بوجود میاریم شالوده درستی داره؟
    در حدی که به دیگران ضربه نزنه...وگرنه دیگه نمیشه گفت فلانی تو اینجوری شاد نباش اونجوری شاد باش!!مگه میشه...هر کسی از یه چیزی لذت میبره

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

وقتی تک تک آدم ها ؛بسته به جنسیت ؛فرهنگ ؛تربیت ؛شخصیت ؛علایق و ... متفاوتند ،چطور به یک جمع بندی راجع به زندگی خوب برسیم ؟!!!!

میشه نظر سنجی کرد که هر کسی زندگی خوب در نظرش چه زندگی ای هست ؛اونموقع با پیدا کردن نقاط مشترک ؛به یک درصد کلی رسید .

16. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط desboy نمایش پست ها
    به نظر من خیلی کلی هست و از جنبه های مختلف میتونه مورد بررسی قرار بگیره. اجتماعی، فردی، شخصی، عمومی و ...
    نمیشه به راحتی یه نظر کلی داد
    شما جدا از محدودیت های عمومی اجتماعی از نظر فردی چطوری میتونید اون زندگی نسبتا خوب و(سالم)هم از نظر روانشناختی وهم از نظر فیزیولوزیکی رو درست کنید؟
    امضای ایشان

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    وقتی تک تک آدم ها ؛بسته به جنسیت ؛فرهنگ ؛تربیت ؛شخصیت ؛علایق و ... متفاوتند ،چطور به یک جمع بندی راجع به زندگی خوب برسیم ؟!!!!

میشه نظر سنجی کرد که هر کسی زندگی خوب در نظرش چه زندگی ای هست ؛اونموقع با پیدا کردن نقاط مشترک ؛به یک درصد کلی رسید .
    بنظر من زندگی تماما سلیقه نیست واز سلیقه مهمتر هم هست که در زندگی بیشتر از سلیقه نقش داشته باشه اون عوامل علمیش که من شاید هیچیشو ندونم خیلی نقش داره
    امضای ایشان

19. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

برخلاف سلیقه های متفاوت در نحوه زندگی کردن اما با جمع بندی نظرات میخواهیم به یک زندگی خوب نسبتا مشترک برسیم لطفا نظراتتونو در مورد یک زندگی خوب بیان کنید
    به نظر من آدم تو زندگیش خشنودی خدا رو هدق قرار بده و حلال حروم رو رعایت کنه و از دستورات اسلام پیروی کنه زندگیش تو مسیر خوب قرار میگره ، البته بنده خدا هم و حق الناس هم نباید فراموش بشه .

و نباید فراموش کنه که رعایت و انجام این اعمال هم نیاز به مدریت و خرد و آگاهی داره ، پس باید تا میتونه برای درست کردن زندگی خوب همیشه در تلاش باشه ، یعنی تا وقتی که در تلاش ایجاد یک زندگی همراه با آرامش هستیم سبک زندگی خوبه ...

و زندگی که توش تلاشی برای خوب بودن ، مهربانی ، محبت و عاطفه نباشه به نظر من زندگی جالبی نیست .

زندگی با سبکی خوب میشه که ما خودمون که آرامش داریم این آرامش رو به دیگرا هم هدیه کنیم . میتونه در هر صورتی باشه مادی یا معنوی ....

سبک زندگی باید به نحوی باشه که خانواده خودمون بهترین لذت رو از بودن ما کنارشون ببرن . ( نباید سلیقه ها ، یا میل هامون رو به حق اطرفیان ارج بدونیم )

و این سبک زندگی شخصی باید تبدیل بشه به سبک زندگی خانوادگی تا لذت زندگی چندین برابر بشه و ...

( یک مثال : کسی که حرف از دمکراسی تو جامعه میزنه ، باید تو خانواده اش به فرزندانش ، همسرش و اطرافیانش هم اجازه حرف زدن بده ، نه اینکه فقط حرفاش فقط یکسری حرف باشه و برای دیگران .... )

21. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بنظرم بنیان زندگی ای که بخواد صرفا براساس سلیقه برپا باشه از بن وریشه اشتباهه ازین طرف محدودیت های غیر فردی حالا هرچی باهاش روبروایم ازون طرف هم سلیقه میاد وسط دیگه زندگی چه شود
    امضای ایشان

23. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    به نظر من آدم تو زندگیش خشنودی خدا رو هدق قرار بده و حلال حروم رو رعایت کنه و از دستورات اسلام پیروی کنه زندگیش تو مسیر خوب قرار میگره ، البته بنده هاشم و حق الله هم نباید فراموش بشه .

و نباید فراموش کنه که رعایت و انجام این اعمال هم نیاز به مدریت و خرد و آگاهی داره ، پس باید تا میتونه برای درست کردن زندگی خوب همیشه در تلاش باشه ، یعنی تا وقتی که در تلاش ایجاد یک زندگی همراه با آرامش هستیم سبک زندگی خوبه ...

و زندگی که توش تلاشی برای خوب بودن ، مهربانی ، محبت و عاطفه نباشه به نظر من زندگی جالبی نیست .

زندگی با سبکی خوب میشه که ما خودمون که آرامش داریم این آرامش رو به دیگرا هم هدیه کنیم . میتونه در هر صورتی باشه مادی یا معنوی ....

سبک زندگی باید به نحوی باشه که خانواده خودمون بهترین لذت رو از بودن ما کنارشون ببرن . ( نباید سلیقه ها ، یا میل هامون رو به حق اطرفیان ارج بدونیم )

و این سبک زندگی شخصی باید تبدیل بشه به سبک زندگی خانوادگی تا لذت زندگی چندین برابر بشه و ...

( یک مثال : کسی که حرف از دمکراسی تو جامعه میزنه ، باید تو خانواده اش به فرزندانش ، همسرش و اطرافیانش هم اجازه حرف زدن بده ، نه اینکه فقط حرفاش فقط یکسری حرف باشه و برای دیگران .... )
    با همه اینا موافقم همه اینا لازمه اما کافی نیست ازنظر من زندگی باید قانون محور باشه قانونی که هم براساس دین واخلاق باشه وهم براساس فطرت وهم بر اساس علوم انسان شناسی من واقعا نمیدونم یک زندگی سالم چطوری میتونه باشه اما اینو میدونم که حتی نحوه خوردن یک لیوان آب مهمه پس لزوما خود لذت بردن دلیل بر زندگی درست داشتن نیست من نظراتم بیشتر درمورد حیطه فیزیکی و علمی زندگی هست اینکه همه برای پاسخ این سوال که باید چگونه زندگی کرد جوابهای متفاوتی میده بنظرم یک جای کار حسابی میلنگه
    امضای ایشان

25. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها

ببینید اگر کسی آرامش رو در شغلش جستجو کنه وبدون این که نیازهای خانواده رو تامین کنه

وبه ارامش اون ها توجه نکنه در زندگی موفق نیست .هر چند که یک جراح برجسته یا یک دانشمند بزرگ باشه

باز هم زندگی خوبی نخواهد داشت .چون آرامش خانواده براش مهم نبوده وبه نیازهای عاطفی خانوده

توجهی نداشته .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

27. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

با همه اینا موافقم همه اینا لازمه اما کافی نیست ازنظر من زندگی باید قانون محور باشه قانونی که هم براساس دین واخلاق باشه وهم براساس فطرت وهم بر اساس علوم انسان شناسی من واقعا نمیدونم یک زندگی سالم چطوری میتونه باشه اما اینو میدونم که حتی نحوه خوردن یک لیوان آب مهمه پس لزوما خود لذت بردن دلیل بر زندگی درست داشتن نیست من نظراتم بیشتر درمورد حیطه فیزیکی و علمی زندگی هست اینکه همه برای پاسخ این سوال که باید چگونه زندگی کرد جوابهای متفاوتی میده بنظرم یک جای کار حسابی میلنگه
    درسته
    برا همین گفتم که راه خدا بهمون گفته بهترینه ( این خودش چندین کتابه بخواین بازش کنیم ، و کلی مطالعه میخواد .....)
    و گفتم که همیشه هم باید در صدد تلاش برای بهتر شدن و کسب اطلاع باشیم ، و هیچ وقت نه ایستیم
    سبک زندگی ما زمانی خوبه که همیشه در صدد و تلاش مستمر جهت بهتر شدن باشیم
    همینطور که الان داریم بحث میکنیم تا از اطلاعات همیدگه بهره مند بشیم .

( راستی تاپیک جالبیه ، ممنون بابت ایجادش )

29. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

در مورد پول هم همینطوره .

پدر خانواده فقط به عنوان یک دستگاه پول چاپ کنی عمل میکنه

وجالبه خوش حال وراضی از این که خانوادش از شیر مرغ تا جون ادمیزاد براشون فراهمه .

در صورتی که حتی یکبار هم در طول هفته باهم غذا نمیخورن .

در نتیجه از اعضای خونه سوال کنی میگن از زندگیمون راضی نیستیم .

پدر خانواده زندگی خوب رو در حساب بانکی معنا میکنه ولی اعضای خانواده نظرشون فرق میکنه .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

31. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شما بگین پدر خانواده چطوری میتونه یک ماشین پول چاپ کنی نباشه؟این پدر نیست که زندگی رو حساب بانکی میدونه یک جای دیگه میلنگه.چرا پدر خانواده هفته ای یکبار هم نمیتونه با خونواده غذا بخوره؟ مشکل پدرخانواده نیست یک جای دیگس
    امضای ایشان

33. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شاید بقیه با نظرات من مخالف باشند اما به نظر من جایگاهی که هر شخص تو زندیگش داره مثل پدر ومادر و هرچی تا بخش زیادش مجبور بودنه. من کاری ندارم که انسانهایی هستند که توی زندگی بصورت سهوی وظایفشونو درست انجام نمیدن یا نمیدونن چطور باید باشند اما بحث من رو جایگاه هایی است که بالاجبار ساخته شده وشخص واقعا نمیتونه ازین جایگاههای اجباری شونه خالی کنه
    امضای ایشان

34. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

جواب من به پاسخ خانم ستیلا در مورد پدر،گفتند که چرا پدر وظیفشو چاپ اسکناس پول میدونه اینه که یک پدر در جامعه ما اکثرا همین وظیفه رو داره که گفتین ولی این پدر نمیتونه این که هست نباشه وتوی جامعه ای که روال همینه الان خود پدر هم داره باورش میشه وظیفش چاپ پوله
    امضای ایشان

35. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بعضی وقتا با خودم فکر میکنم چرا گاهی وقتا دارم به پوچی میرسم علتش واقعا بخاطر طرز فکرمه یا یکجایی یک ایرادی داره.میتونم به خودم این جوابو بدم که کیفیت زندگی من باعث بوجود آمدن این افکار شده
    امضای ایشان

36. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

دوست داشتن دوطرف ! درک متقابل! تعهد! اعتماد! ( این. چهار تا شرط اول هر زندگی)
    مشترک بودن در انتخاب معیار ( دیگه هرکی معیار و علاقش فرق داره )

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

37. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    دوست داشتن دوطرف ! درک متقابل! تعهد! اعتماد! ( این. چهار تا شرط اول هر زندگی)
    مشترک بودن در انتخاب معیار ( دیگه هرکی معیار و علاقش فرق داره )

چهار شرطتتون واقعا کلیدیه ولی بنظرم شما منظورتون فقط مربوط به زوج ها باشه هدف اصلی این تایپیک خیلی عمومی تره مربوط به همس هر کسی تو هر جایگاهی بچه بزرگ متاهل مجرد هرکی چطور میتونه زندگی سالم وخوبی داشته باشه
    امضای ایشان

38. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

وقتی دارم از کلمه به نظر من استفاده میکنم یعنی فقط یک نظر شخصی هست پس به نظر من زندگی یک مکانیزمه برای اینکه این مکانیزم درست عمل کنه باید زیر مجموعه هاش درست کار کنند حتی اگه یک پیچ از این مکانیزم کارشو درست انجام نده نتیجش درست کار نکردن مکانیزم خواهد بود در مورد زندگی سالم هم همینطوره اگه بخواهیم زندگی رو به بخشهای بزرگ تقسیم کنیم میشه گفت زندگی از دو فاکتور جسم وروح درست شده از بعد جسمی که زیر شاخه هاشو تقریبا میدونن هر چیزی که از نظر جسمیبر فیزیولوزیک مکانیزم انسان تاثیر بزاره جزو بعد جسمی زندگی خواهد بود من باب مثال مقدار زمان خواب لازم برای هر فرد یا میزان فعالیت بدنی یک فرد در روز.
    اما از نظر روحی که تاثیر پذیری زیادی به بعد جسمی زندگی هم داره اینه که روح هم مثل جسم نیازهایی داره وباید در تغدیه روح غذاهای مناسبی رو براش فراهم کردبازم به نظر من اگه بعد روحی زندگی رو بخواهی به شاخه های ریزتری بهش بپردازی میشه گفت فرهنگ ،اخلاق ،دین و حتی علممیتونه بعدهای روحی زندگی باشه.
    حالا با استفاده از بعدهای زندگی که از نظر من قابل تعریف بود یک رابطه بهینه وخوبی رو باید بین این دو بعد جسمی وروحی برقرار کنیم که این مکانیزم که همون زندگی سالمه رو داشته باشیم وبه طور کلی میتونم اینو بگم زندگی سالم زندگی ای هست که بتونه به اندازه وبا غذای مناسب بعدروحی وجسمی زندگی رو تغذیه کنه
    امضای ایشان

39. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

با توجه به پست قبلیم ووقتی نیاز های جسمی و روحی یک زندگی خوب وسالم رو شناختیم باید بریم سر این که یک انسان برای تغذیه درست روح وجسم چه مقدار ورودی وخروجی نیاز داره؟بنظر من نقطه عطف زندگی سالم بر میگرده به میزان این فید بک..
    حالا کاری که میمونه اینه بتونیم رو خروجی ها تسلط پیدا کنیم و بدونیم چه عواملی باعث اختلال این فید بک ها میشه
    امضای ایشان

40. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : یک زندگی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

جامعه ما از دو قشر مرفه وفقیر درست شده یا پولدار پولدار یا فقیر فقیر ،این میشه شکاف طبقاتی حالا اینکه بگیم کدامیک ازین قشرها احساس رضایتمندی دارند باید بگم هیچکدام بنظر شما چرا اینطوره؟
    امضای ایشان

41. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

یکی از دلایلی که میشه گفت از داشتن زندگی مناسب دورمون میکنه اینه که عدالت اجتماعی وجود نداره حالا سوال اینجاست چطوری میشود عدالت اجتماعی را در همه امور رعایت کرد؟
    امضای ایشان

42. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقش دیگری که در یک زندگی مناسب تاثیر بسزایی دارد بر میگردد به عادات و رسوم .یا به قول خودم پدیده (عادت امتدادی) .یکی از تاثیرات بدی که این پدیده داره اینه که از تغییر وتحول جلوگیری میکنه وبه نحوی که یک زندگی مناسب رو با همین عادات پیوند میزنه به این معنی که هر شرایطی که برای یک فرد شده عادت ، جزو فاکتورهای یک زندگی مناسب تلقی میشه مثالش هم میشه گفت اون مردی که صبح تا شب برای بدست اوردن پول بیشتر داره کار میکنه واین کار شده عادت واین عادت رو توهر زندگی مناسبی قرار میده یعنی امکان نداره یک زندگی مناسب رو تعریف کنه ولی داخلش صب تا شب کار کردن برای بدست آوردن پول بیشتر نباشه
    ویرایش توسط mohammad365 : 02-22-2016 در ساعت 11:29 AM
    امضای ایشان

43. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بخوام زندگی رو کلی تعریف کنم میشه گفت کلیه شرایط های پیش آمده به نحوی که بصورت عادات تبدیل شده واین عادات بصورت متوالی تا زمان آخر عمر ادامه داره وهرچقدر بتوان ازین عادات کمتر دور شد به یک زندگی مناسب وایده آل نزدیکتر میشویم
    هرچه بیشتر دایره و وسعت عادات رو بیشتر کنیم به این خوشبختی نزدیکتر میشیم
    امضای ایشان

44. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

الان طوری شده که زندگی مناسب برامون شده افسانه فقط ویژگیهاشو میدونیم ولی این ویژگی ها جایی دیده نمیشه پیشنهاد میدم به این نظر سنجی پاسخ بدین از صفر تا20 چه نمره ای واسه این کلمات پایین میدید؟
    1-سلامت جسم
    2-سلامت روح
    3-وضعیت مالی
    4-وضعیت فرهنگی خود واطرافیان
    5-امید به زندگی
    6-ازدواج
    جوابی که میدین واسم خیلی جذابه خواهش میکنم نظرتونو بدین
    امضای ایشان

45. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

يه زندگي مناسب به نظر من يعني اينكه توقعاتت پايين باشه چيزي نخاي يا هر چيزي كه داري برات كافي باشه
    يه زندگي ساده بدون دغدغه بدون تنش بدون بحث بدون جدل
    يه زندگي كه غصه آينده رو نخوري كه چه اتفاقي ميخاد بيفته بيخيال باشي يا انقدر خوب برنامه ريزي كرده باشي و زندگيتو ساخته باشي كه ديگه فكر آينده رو نكني
    فكر پول اجاره خونه پول خرج زندگي فكر اينكه در آينده اتفاقي بيوفته پولي داري خرج كني دستت رو دراز نكني
    فكر اينكه كي چي گفت كي چرا اينطور رفتار كرد نداشته باشي انقدر تامين باشي كه اين چيزها برات بي اهميت باشه
    اين يعني زندگي مناسب به نظر من
    البته يه همسر با فهم و شعور و منطق هم داشته باشي كه دوستت داشته باشه و برات هر كاري بكنه اينم يكي از ويژگيهاست

46. 2 کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

جواب خودم:
    1-پانزده
    2-ده
    3-نه
    4-هشت
    5-ده و نیم
    6-هفت و بیستو پنج صدوم
    امضای ایشان

48. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    يه زندگي مناسب به نظر من يعني اينكه توقعاتت پايين باشه چيزي نخاي يا هر چيزي كه داري برات كافي باشه
    يه زندگي ساده بدون دغدغه بدون تنش بدون بحث بدون جدل
    يه زندگي كه غصه آينده رو نخوري كه چه اتفاقي ميخاد بيفته بيخيال باشي يا انقدر خوب برنامه ريزي كرده باشي و زندگيتو ساخته باشي كه ديگه فكر آينده رو نكني
    فكر پول اجاره خونه پول خرج زندگي فكر اينكه در آينده اتفاقي بيوفته پولي داري خرج كني دستت رو دراز نكني
    فكر اينكه كي چي گفت كي چرا اينطور رفتار كرد نداشته باشي انقدر تامين باشي كه اين چيزها برات بي اهميت باشه
    اين يعني زندگي مناسب به نظر من
    البته يه همسر با فهم و شعور و منطق هم داشته باشي كه دوستت داشته باشه و برات هر كاري بكنه اينم يكي از ويژگيهاست
    مرسی نظر دادی خوب امتیازم میدادی به اون کلمه ها دیگهزندگی بدون دغدغه زندگی نیست و توقعات هم نباید پایین باشه باید درست باشه
    امضای ایشان

49. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

همش بايد بيست باشه

50. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

مرسی نظر دادی خوب امتیازم میدادی به اون کلمه ها دیگهزندگی بدون دغدغه زندگی نیست و توقعات هم نباید پایین باشه باید درست باشه
    توقعات درست باشه ولي شرايط نداشته باشي چي؟؟؟

52. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

میدونم همش باید 20 باشه گفتم نظرات رو بگن مثلا مال هر کس چنده
    امضای ایشان

53. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

توقعات درست باشه ولي شرايط نداشته باشي چي؟؟؟
    فاجعه هست باید بریم دنبال یک آسایشگاه روانی بقیه عمرمونو اونجا سرکنیم
    امضای ایشان

54. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

فاجعه هست باید بریم دنبال یک آسایشگاه روانی بقیه عمرمونو اونجا سرکنیم
    چرا اونوقت؟

55. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

خودم
    1-19
    2-10
    3-9
    4-20
    5-15
    همسرم
    1-10
    2-14
    3-9
    4-2
    5-20

56. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خودم
    1-19
    2-10
    3-9
    4-20
    5-15
    همسرم
    1-10
    2-14
    3-9
    4-2
    5-20
    ایول بیست هم داریم خوب معدل بگیر از نمراتت از بیست میشه چقدر زندگی مناسب داری
    امضای ایشان

58. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

چرا اونوقت؟
    وقتی یک موضوعی جواب نداشته باشه میشه تناقض اینجاست که گریپاش میشه ویا میشی فیلسوف یا میشی روانی
    امضای ایشان

59. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

جواب اصلي رو خودم ميدونم كه زندگيم مناسب نيست ولي باز همسرم 11 من 14.5
    دو انسان متفاوت با دو ديد متفاوت به سختي داريم زندگي ميكنيم هييييي

60. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

جواب اصلي رو خودم ميدونم كه زندگيم مناسب نيست ولي باز همسرم 11 من 14.5
    دو انسان متفاوت با دو ديد متفاوت به سختي داريم زندگي ميكنيم هييييي
    بنظرتون همه یا حداقل اکثرا همینطور نیستند؟به سختی زندگی نمیکنند؟
    امضای ایشان

62. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

وقتی یک موضوعی جواب نداشته باشه میشه تناقض اینجاست که گریپاش میشه ویا میشی فیلسوف یا میشی روانی
    هيچ چيزي حساب كتاب نداره اينكه بخاي متوجه شي يه زندگي مناسب چه ويژگي هايي داره همه چي بستگي به توقعاتت داره توقعاتت بالا باشه توانت كم باشه ميزان رضايتت از زندگي كم ميشه وقتي توقعاتت بالا باشه توانت هم بالا باشه ميزان رضايتمندي بالا ميره به اين سادگي وقتي تناقض پيش مياد بايد بدوني يه جاي كار ميلنگه

63. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

بنظرتون همه یا حداقل اکثرا همینطور نیستند؟به سختی زندگی نمیکنند؟
    وقتي بقيه رو ميبينم شايد در ظاهر فكر كنم چقدر خوشبخت هستند و حس رضايت دارند بر عكس ولي باطنا ميدونم مشكلات بدتر از مشكلات من دارن اينجاست كه اميدوار تر نگاه ميكنم
    همه مشكلات دارن يكي كمتر يكي بيشتر بايد ديدت رو عوض كني بايد خودت رو راضي كني

65. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

هيچ چيزي حساب كتاب نداره اينكه بخاي متوجه شي يه زندگي مناسب چه ويژگي هايي داره همه چي بستگي به توقعاتت داره توقعاتت بالا باشه توانت كم باشه ميزان رضايتت از زندگي كم ميشه وقتي توقعاتت بالا باشه توانت هم بالا باشه ميزان رضايتمندي بالا ميره به اين سادگي وقتي تناقض پيش مياد بايد بدوني يه جاي كار ميلنگه
    براوو منم دارم میگم که یک جایی کار حسابی میلنگه بنظر من کلمه توقع تو زندگی فقط رو شدت رضایتمندی تاثیر میزاره وخود رضایتمندی هم دلیل بر زندگی سالم نیست میتونه یکی از پیشامدهای زندگی سالم باشه
    امضای ایشان

67. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

الان طوری شده که زندگی مناسب برامون شده افسانه فقط ویژگیهاشو میدونیم ولی این ویژگی ها جایی دیده نمیشه پیشنهاد میدم به این نظر سنجی پاسخ بدین از صفر تا20 چه نمره ای واسه این کلمات پایین میدید؟
    1-سلامت جسم ……۱۸
    2-سلامت روح………۱۸
    3-وضعیت مالی........۱۵
    4-وضعیت فرهنگی خود واطرافیان......…۱۷
    5-امید به زندگی.........۲۰
    6-ازدواج.......۱۹
    جوابی که میدین واسم خیلی جذابه خواهش میکنم نظرتونو بدین

چرا جواب ما برای شما جذابه .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

صفحه 1 از 4 123 ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)